Вітаємо Вас на сайті ВЕНТС! Наразі україномовна версія сайту знаходиться в стадії наповнення. З повним каталогом продукції компанії ВЕНТС можна ознайомитись за посиланням: www.vents.ua.

Новинки каталогу

  • Серія ВЕНТС ФліпСерія ВЕНТС Фліп нова серія

    Осьові вентилятори з низьким рівнем шуму та енергоспоживання для витяжної вентиляції з продуктивністю до 85 м3/год. Для монтажу у вентиляційних шахтах або з’єднання з повітропроводами Ø 100 мм.

  • Серія ВЕНТС ВейвСерія ВЕНТС Вейв нова серія

    Осьові вентилятори з низьким рівнем шуму та енергоспоживання для витяжної вентиляції з продуктивністю до 85 м3/год. Для монтажу у вентиляційних шахтах або з’єднання з повітропроводами Ø 100 мм.

  • Серія ВЕНТС СолідСерія ВЕНТС Солід нова серія

    Осьові вентилятори з низьким рівнем шуму та енергоспоживання для витяжної вентиляції з продуктивністю до 85 м3/год. Для монтажу у вентиляційних шахтах або з’єднання з повітропроводами Ø 100 мм.

Будьте в курсі

Youtube Vkontakte
RSS Підписка на блог
Вентс.ТВ

Новини з блогу

Відвідати наш блог

FAQ

Як правильно порівнювати вентилятори?

Основними величинами, які визначають роботу вентиляторів є: а) продуктивність - кількість повітря, яке транспортує вентилятор в одиницю часу, L м3/год; б)  тиск, що розвивається, P Па. Згідно з ними відбувається підбір і порівняння вентиляторів. Значення потужності та кількості обертів двигуна є вторинною, недостатньою для підбору вентилятора інформацією. Не правильно порівнювати вентилятори за максимальним значенням продуктивності. Графіки продуктивності можуть відрізнятися через різницю конструкцій вентиляторів. Необхідно вибирати характерні робочі точки, яким відповідає певне співвідношення продуктивності і тиску, що розвивається, за ними робити порівняння вентиляторів.

Як правильно здійснити монтаж вентиляторів на пластині?

Основною відмінністю канальних вентиляторів на пластині серії  VKAS, KV від їх стандартних аналогів є великий розмір отвору на стороні нагнітання. Якщо не передбачити відповідний прийомний отвір каналу, рівний діаметру отвору в корпусі вентилятора, то можна значно втратити в продуктивності системи. Якщо розмір приймального отвори буде дорівнювати номіналу вентилятора, то його продуктивність практично буде нульова, так як повітря в такому разі не матиме виходу.

Чи потрібно застосовувати термічний захист двигунів вентиляторів?

Для нормальної роботи більшості сучасних вентиляторів необхідний термічний захист двигуна. Як правило, термічний захист не поставляється в комплекті з вентилятором. Вона замовляється додатково. Найчастіше проектні організації не включають термічний захист до складу специфікацій. Хоча цьому питанню необхідно приділяти увагу. Інакше можна зіткнутися з виходом обладнання з ладу, яке не буде покриватися гарантією виробника. Окремо в питанні використання термічного захисту стоять круглі канальні вентилятори невеликої продуктивності. У їх конструкції передбачений вбудований термічний захист двигуна. Будь-який додатковий захист двигуна для них не потрібний. Термічний захист може включати в себе трансформатори для регулювання продуктивності вентиляторів. Повну інформацію про необхідність застосування термічного захисту двигуна можна отримати з каталогів виробників вентиляційного устаткування.

Як правильно підібрати регулятор продуктивності вентилятора?

Регулятори продуктивності вентиляторів необхідно підбирати враховуючи:

1. Напругу живильної мережі (220/380 Вольт) і відповідно кількість фаз (~ 1 або ~ 3);
2. Вимоги по шуму обладнання. При використанні тиристорних регуляторів швидкості обертання вентилятора шум електродвигуна може посилюватися. При використанні трансформаторів збільшення шуму не відбувається;
3. Запас на пускові струми під час включення вентиляторів. Він повинен становити близько 30 %. Наприклад, для вентилятора, який споживає струм 1,9 ампер, регулятор номіналом 2 ампера не підійде, адже запас не достатній. Необхідний регулятор більший за номіналом.

Як правильно зробити електричне підключення вентиляційного обладнання?

Перед початком електромонтажних робіт, перш за все, необхідно переконатися в тому, що персонал, якому довірено виробництво цих робіт, дійсно в цьому розбирається і має достатню кваліфікацію. Необхідно враховувати, що найчастіше при електричному підключенні систем, що складаються з окремих елементів, інформації (схем) по електричному приєднанню цих елементів окремо може бути недостатньо. Наприклад, при електричному підключенні збірних припливних установок з електричним нагріванням інформації з паспортів нагрівача, регулятора нагріву і регулятора продуктивності вентилятора буде мало. Для нормальної роботи системи необхідно буде поєднання цих елементів з використанням електромагнітного реле. У деяких випадках необхідно додатково два і навіть три реле. Необхідно вимагати повну інформацію про електричне підключення обладнання у постачальників. Пропонуємо Вам ознайомитися з типовими схемами електричного підключення вентиляційного обладнання.

Як правильно підключити електричний калорифер?

Для нормальної роботи електричних калориферів необхідно забезпечити відбір тепла від нагрівальних елементів. Виробниками нормується мінімальна швидкість повітряного потоку, який повинен проходити через нагрівач. Приблизно 1,5 м/сек. За такої мінімальної швидкості потоку повітря тени перегріватися не будуть. Якщо таку мінімальну швидкість постійно витримувати, регулятор нагріву застосовувати не обов'язково. Не слід переоцінювати захист від перегріву, яким комплектуються електричні калорифери. Він передбачений не для постійного спрацьовування і тим більше не для підтримки температури на заданому рівні. У більшості випадків необхідний регулятор електричного нагріву, так як через застосування регуляторів продуктивності вентилятора реальна швидкість потоку може бути менше нормованої.

У цьому випадку регулятор нагріву припинить подачу струму на тени, так як потік з малою швидкістю швидко досягне заданих параметрів, про що в свою чергу регулятор нагріву проінформує канальний датчик температури, який встановлюється після нагрівача. Крім того, регулятор нагріву забезпечує використання тільки необхідної кількості енергії. Що безсумнівно зменшує витрати на експлуатацію системи. Обов'язково необхідно передбачати відключення подачі електроживлення на нагрівач з вимиканням вентилятора. Для цих цілей використовується електромагнітне реле.

В електричних нагрівачах великої потужності необхідно не тільки визначати його потужність, а й продумувати розподіл цієї потужності по групах тенів. Ця інформація необхідна для правильного замовлення нагрівача і підбору регулятора нагріву. В іншому випадку можна зіткнутися з проблемами на об'єкті під час монтажу нагрівача.

На що потрібно звернути увагу при монтажі дахових вентиляторів?

При установці дахових вентиляторів необхідно враховувати можливість їх роботи в зимовий період часу. Опади у вигляді снігу не повинні порушувати нормальну роботу вентилятора. Він повинен бути піднятий над рівнем покрівлі за допомогою спеціальних коробів. Короба при цьому обов'язково повинні бути утеплені. Це необхідно для того, щоб уникнути конденсації вологи всередині каналу.

У яких випадках необхідно передбачати теплоізоляцію повітропроводів?

У припливних системах повітряний тракт від забору повітря до нагрівальних елементів повинен бути теплоізольований. Це необхідно для запобігання конденсації повітря зовні повітропровода. Повітропроводи з відносно теплим повітрям, що проходять по приміщеннях з низькою температурою, необхідно ізолювати як для виключення конденсації вологи всередині повітропроводів, так і для усунення втрат тепла.

Чи потрібно застосовувати повітряні заслінки у припливних системах?

Для правильної організації припливних систем і недопущення потрапляння небажаного холодного повітря всередину обслуговуваних приміщень в неробочому режимі обладнання необхідно передбачати установку в припливний тракт повітряної заслінки з електроприводом. Застосування зворотного клапана для цих цілей не бажано, так як прорив холодного повітря буде можливий. Так само повітряні заслінки застосовуються для управління повітряним потоком і регулювання витрати в повітророзподільних системах.

Який електропривід до повітряної заслінки необхідно застосовувати у припливній системі з водяним нагрівачем?

При використанні водяного нагріву на повітряну заслінку необхідно встановлювати тільки електропривід з поворотною пружиною. Він має відносно високу вартість. Але робити це треба обов'язково. Так як при відключенні електропостачання об'єкта при низьких температурах зовнішнього повітря використання електроприводу без зворотної пружини гарантовано призведе до пошкодження (заморожування) водяного калорифера. Поворотна пружина забезпечує режим закриття повітряної заслінки при відсутності електроживлення.

Акустичні, ізольовані вентилятори найбільш тихі?

Це не завжди так. Звукоізоляція корпусу сприяє зменшенню шуму, що проходить тільки через стінки корпусу вентилятора. Шум, що поширюється по повітропроводам від цих вентиляторів, навпаки буде більшим, ніж у звичайних круглих канальних вентиляторів. Це відбувається тому, що через економію внутрішнього простору більшість виробників в ізольовані корпуси встановлюють відцентрові вентилятори, які за визначенням не є тихими. Для того, щоб заглушити шум від таких вентиляторів, в повітропровід необхідно встановлювати глушник шуму.

Послідовно встановлені кілька глушників, чи це правильно?

Якщо шум від устаткування дійсно великий, а вимоги до рівня шуму в обслуговуваних приміщеннях високі, то необхідно ставити стільки глушників, скільки необхідно за розрахунком. Трапляються ситуації, коли доводиться ставити і два, і три глушника поспіль.

Чи можна застосовувати звичайні гнучкі та спіро повітропроводи в системах аспірації?

Ні, не можна. Звичайні гнучкі повітропроводи будуть швидко зношуватися, навіть від найменшої стружки і тирси. А повітропроводи та фасонні частини, зроблені з спіро-технології, будуть забиватися, так як внутрішня поверхня в місці з'єднань не гладка. Для систем аспірації повинні застосовуватися спеціальні повітропроводи.

Чи можна застосовувати для монтажу гнучких повітропроводів підручні матеріали?

При монтажі гнучких повітропроводів необхідно застосовувати спеціальні пластикові або металеві хомути (для фіксації) і клейку металеву стрічку АLU (для герметизації). Застосування для цих цілей дроту, скотча і інших підручних матеріалів є шаманством і явним фактом незабезпечення належного рівня монтажних робіт.

Для чого необхідна автоматика в припливній системі з водяним нагрівом?

Температуру повітря, що подається в приміщення, треба регулювати і підтримувати на необхідному рівні. Якщо цього не робити, то зовсім однозначно, що користувачам буде дискомфортно в деякі періоди часу при експлуатації системи і використовуватися система буде вкрай нераціонально з точки зору заощадження енергоресурсів. Експлуатаційні витрати будуть неприпустимо великими. Так само система автоматики необхідна для забезпечення захисту водяного нагрівача від пошкодження (заморозки).

Чи потрібно ставити фільтри у припливну систему?

У нашій промислово розвиненій країні повітря часто далекий від оптимальних параметрів. Чи не установка фільтра в приточную систему вентиляції може стати причиною негативного впливу на здоров'я людей. Зважені сторонні частинки, що знаходяться в повітрі, проходячи через розподільники повітря і повітряний тракт можуть наелектризовувати і осідати на частинах будівельних конструкцій, поблизу розподільників повітря. Якщо фільтрацію повітря не застосовувати, то можна отримати розлучення бруду на стелі. У випадку з фарбувальною камерою, експлуатація системи вентиляції без фільтрації може призвести до налипання різних частинок бруду на поверхню виробів.

Чи потрібно чистити повітряні фільтри в припливній системі?

Так, треба чистити. Якщо користувач робити цього не буде, то продуктивність системи може знизитися практично до нуля. Бруд на фільтрі може спресуватися до стану картону. Завдання сигналізації про забруднення фільтра можна вирішити простоєм установкою реле тиску. Згодом фільтруючі елементи вийдуть з ладу. Їх необхідно буде поміняти.

Чим відрізняється рециркуляція від рекуперації?

Рециркуляція - це повернення (повне або часткове) витяжного повітря назад в приміщення. Всі настінні побутові кондиціонери - це 100% рециркуляція. Канальні кондиціонери допускають роботу при рециркуляції 70%. Рекуперація - це використання теплової енергії, запасеної в повітрі, що видаляється з приміщення, для обігріву або охолодження припливного повітря. Рекуперація відбувається в теплообміннику припливно-витяжної системи вентиляції. При цьому припливне і витяжне повітря не змішуються.

Що дає рекуперація і чи потрібна вона?

У простих системах вентиляції витяжне повітря просто викидається на вулицю. У холодний період року це збільшує витрати на опалення, а влітку - на кондиціонування. Системи з рекуперацією мають ефективність використання тепла до 85% і дозволяють значно економити на експлуатаційних витратах. Звичайно, часто початкові витрати на систему з рекуперацією вище, не дивлячись на нижчу встановлену потужність устаткування, але зате потім експлуатація не тільки системи вентиляції і кондиціонування, а й системи опалення обійдеться дешевше. Економія може досягати до 20 разів у порівнянні з системами без рекуперації. У комплектних системах припливно-витяжної вентиляції передбачений блок рекуперації з автоматикою. Нічого не потрібно винаходити, потрібно тільки скористатися світовим досвідом економії енергоресурсів.

 

Я бачив схему системи вентиляції та кондиціонування, яка займає весь мансардний поверх, але я хочу розмістити на мансарді більярдну. Скільки місця потрібно під це обладнання?

Все залежить від конкретної ситуації, поставленого завдання і розмірів будинку. У більшості випадків, для котеджу середніх розмірів, повноцінний комплектний агрегат припливно-витяжної вентиляції з центральним кондиціонуванням, рекуператором і автоматикою (без повітропроводів) можна розмістити в одній кімнаті підвалу. Якщо підігрів повітря взимку планується на воді, це рекомендується зробити недалеко від приміщення з котлом.